Çeşme Sakız Adası Genel Kuralar

SATIŞ VE TAŞIMA KOŞULLARI

Genel Şartlar

Çeşme ve Sakız adası ( Chios )arasında yapılacak bu seyahatte,  taşıyanın yapacağı yolcu ve bagaj ulaştırması, Türk Ticaret Kanunu'nun Deniz Ticaretine hükmeden kurallarına, 1974 Atina Konvansiyonunca belirlenmiş kurallara ve " Tamer Tur Turizm Seyahat Gemicilik San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin aşağıda belirtilen kurallarına bağlıdır. Sözü geçen kural ve koşullar Taşıyanın sorumluluğunu düzenler ve birçok hallerde sınırlandırır.

Tamer Tur Turizm Seyahat Gemicilik San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ait olan www.chiossunrisetours.com.tr  web adresinden yapılan  tüm rezervasyonlar sadece Türkiye genel acenteliğini  yaptığımız Çeşme – Sakız Adası (Chios) arasında seferler yapan Sunrise Lines Ltd. Şirketi’ne ait F/B San Nicolas ve F/B Oınoussaı III feribotları içindir.

Rezervasyon ve İptal İşlemleri

Şirket kurallarımız gereği, satın alınan biletler  sefer tarihinden 2 gün öncesine kadar ( 48 saat ) iptal edilmek istenirse  toplam tutardan % 50 kesinti  yapılarak iade işlemi gerçekleştirilir. Sefer tarihinden  1 gün öncesine kadar ise (24 saat )  sadece  1 yıl boyunca tekrar aynı kişilerin kullanması şartyla açığa alınabilir. Sefer tarihine 1 günden ( 24 saat ) az kalmış biletlerde iade ve açığa alma işlemi yapılamaz.  Yapılan rezervasyonlar şahsa aittir, başkasına devredilemez. Ayrıca sitede rezervasyon esnasında belirtilen çocuk ve bebek yaşları, araç boyut ve cinsi check in esnasında kontrol edilecektir. Yanlış bilgi verilmek suretiyle yapılan rezervasyonlardaki fiyat farkı alıcıdan tahsil edilecektir. Yolcudan kaynaklı problemler nedeniyle yolcu sefere katılamaz ise ( pasaport süresi, vize, gümrük cezası, araç vekalet veya sigorta problemi vs. ) herhangibir geri iade ve açığa alma işlemi yapılamaz. 

Gemiye Biniş ve Yolculuk

Yapılan rezervasyonlarda belirtilen kalkış saatinden 45 dakika önce Çeşme Ulusoy Limanı check-in ofisimizde olunması gerekmektedir. Aksi  takdirde doğacak sorunlardan şirketimiz sorumlu değildir. Gemiyi kaçırma durumunda herhangi bir geri iade yapılmaz ancak aynı biletle şirketimizin bundan sonraki seferine dahil olunabilir.  Satın alınmış olunan biletler için herhangi bir numaralandırma yapılmamaktadır. Yolcularımız boş buldukları alanda, tercih ettikleri koltukta seyahat edebilirler.  

Bagaj

Yolcu üzerinde, bagajında ya da aracında, insan sağlığı açısından zararlı ve tehlikeli durum ihtiva eden maddeler (yanıcı, patlayıcı, kesici vb.) ve eşyalar kesinlikle taşınmaz. Bu durumla ilgili doğabilecek zararlardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Evcil Hayvan

* Çipli evcil hayvanınıza ait tüm evrakları ( Kimlik kartı, Aşı bilgilerini gösteren sayfalar, Titrasyon Testi Belgesi, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınan yetkili veteriner imzalı yurtdışına çıkabilir belgesi )  Sakız Adası yetkili Veterinerliğini adresi olan chiostkt@gmail.com a seyahatten 2 gün öncesi yollamak ve seyahatten önce mutlaka onay mailini almak  zorundadırlar. 

* Seyahat günü Sakız Veterinerliğinden gelen onay mailini ibraz edemeyen yolcularımız evcil hayvanlarının maalesef yanlarında götüremezler.  Sorumluluk yolcuya aittir. Biletler açığa alınır, Müsaitlik durumuna göre diğer bir sefere aktarılır. 

Sefer Tarifeleri ve Sefer İptalleri

Türkiye ya da Yunanistan tarafında olabilecek grev, kötü hava şartları ya da feribot arızası gibi durumlarda taşıyıcı firma olan Sunrise Lines Ltd. seferi tümüyle  iptal veya başka gün ve saate erteleme hakkına sahiptir. Ancak belirtilen gün ve saatte aynı hatta sefer yapan başka bir firma gemisinde bulunan müsaitlik durumuna göre yolcular herhangi bir ekstra ücret talep edilmeden veya geri iade yapılmaksızın bu gemiye aktarılacaktır.

 

İndirimler

En az 10 kişilik bir grup olmak kaydı ile tarafınıza uygulanabilecek indirimler konusunda  0232 712 79 32-33 nolu telefonlardan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Seyahat Sınırlaması

 Hamileliği 6 ayı geçmiş yolcularımızın doktorlarından alacağı seyahat edebilir raporu ile gelmeleri gerekmektedir. Aksi halde doğabilecek olumsuzluklardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Vize, Pasaport ve Gümrük Mevzuatı

Ulaşımın sağlanabilmesi için yolcular, yürürlükte bulunan şart ve mevzuata uymak mecburiyetindedirler. Türk Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti damgası bulunması halinde Yunanistan’a giriş yapılamaz.

Taşıyanın Ünvanı  : SUNRISE LINES LTD.  28 kanari Str. Chios - GREECE

Türkiye Genel  Satış Yetkilisi  : Tamer Tur Turizm Seyahat Gemicilik San. ve Tic. Ltd. Şti  / Chios Sunrise Tours

 

Şirketimiz vasıtasıyla internet ortamında rezervasyon yapan tüm müşterilerimiz yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır. İhtilaf halinde Çeşme Mahkemeleri yetkilidir.